15 sierpnia 2021
La Palma - Los Llanos de Aridane
La Palma cd..... Los Llanos de Aridane y Tazacorte.... Los Llanos jest największym miastem La Palmy. Odległości miedzy miastami są tak niewielkie , że można je porównać do odległości miedzy dzielnicami średniej wielkości miasta w Polsce . Miasto może nie tak spektakularnie piękne jak Santa Cruz , ale o fajnym klimacie, w dolinie ,otoczone górami , z kilkoma pięknymi zabytkami i interesującymi graffiti, które obecne są tu na każdym niemal kroku.
Tazacorte , trochę mniejsze miasteczko choć równie piękne (20 min szybkim krokiem z Llanos)... kolorowe powstałe w XVII wieku kamieniczki , tarasy z których rozciagają się ogromne plantacje bananów, siegające do samego oceanu . To najcieplejsze miejsce na wyspie , prawie 344 słonecznych dni w roku .
Warto wspomnieć , ze banan ,to głowny produkt eksportowy La Palmy i głowne żródło dochodów tutejszej ludności . Jestem pewna , ze banany stad ,mimo iż w większości nie są to plantacje ekologiczne , są dużo zdrowsze niż te z Ekwadoru ( które dopiero dojrzewają w kontenerach na statku ).

GALERIA

​​​​​​​ZOBACZ RÓWNIEŻ

AL SUR

Blog o języku i kulturze

krajów obszaru hiszpańskojęzycznego

E: portavoz.o@gmail.com 
  T: +48 609474409

E: portavoz.o@gmail.com    |    T: +48 609474409