18 sierpnia 2021
la palma - La Glorieta
La Palma pożegnanie .. i do tego smutna wiadomość ,ponieważ wyspa pali się , jest calima ( saharyjskie powietrze , ogromny upal kolo 40 stopni, pył , rodzaj mgły , ciężkie powietrze ), do tego ogromny wiatr . Bardzo trzymam kciuki, żeby ludzie i ich dorobek jak najmniej ucierpialy . Wierze, że calima odpusci i szybko opanują pożar .

Tymczasem jeszcze wspomnienie z miejsca , ktore zrobilo na mnie wrazenie La Glorieta ( plac w środkowo zachodniej cześci wyspy ,w miejscowosci La Mancha), zaprojektowany przez współczesnego palmeryjskiego artystę Luisa Morero w latach 90 tych. Jest wspaniałym połączeniem sztuki z natura ,formami, które tworzy geografía i przyroda La Palmy . Takie trochę połączenie barcelonskiego Gaudiego , ze sztuka innego artysty; Cesara Manrique z Lanzarote... Mnie urzekło... Innym niezwyklym miejscem jest Sanktuarium Matki Boskiej Snieznej (la Virgen de las Nieves) kilka kilómetros od stolicy , w gorach .
Palmeryjczycy to bardzo przywiązana do tradycji i katolicka społeczność , w której kult Matki Boskiej jest bardzo silny. Podobno wielokrotnie pomagały skierowane do niej modlitwy o deszcz i ugaszenie pożarów. Może i tym razem będzie podobnie . Dziękuje wyspy , że kolejny raz mnie przyjęłyście

GALERIA

​​​​​​​ZOBACZ RÓWNIEŻ

AL SUR

Blog o języku i kulturze

krajów obszaru hiszpańskojęzycznego

E: portavoz.o@gmail.com 
  T: +48 609474409

E: portavoz.o@gmail.com    |    T: +48 609474409